O FUNDACJI

OD TEGO SIĘ ZACZĘŁO
W 2005 roku obejrzałam w telewizji reportaż o schronisku w Falenicy, bardzo chciałam pomóc tym zwierzętom. Zostałam wolontariuszką w azylu i wiele zmieniło się w moim życiu. Początki bywały trudne, ale widok uśmiechniętych pyszczków i merdających ogonów dawał siłę do działania. Warto było przyjeżdżać widząc jak wiele radości daje tym psom kontakt z wolontariuszami.
Najbardziej pokochałam schroniskowe staruszki, te psiaki bardzo potrzebowały kontaktu z człowiekiem. Niestety one rzadko znajdywały domy, ludzie nie chcieli adoptować psów, które miały więcej niż 6 lat. Chciałam móc zrobić dla nich coś więcej.
Pod koniec 2008 roku udało się uruchomić naszą stronę z ogłoszeniami o starszych psach do adopcji, później powstały także profile Adopcje starszych psów na portalach społecznościowych. Na forum internetowym dogomania, razem z innymi psiarzami zastanawialiśmy się jak promować adopcje psich seniorów. Mimo ogromnych chęci i wielu pomysłów mieliśmy niewielkie możliwości działania, dlatego postanowiliśmy założyć fundację.

MAMY FUNDACJĘ! :)
Fundacja o nazwie "Psiegrane Marzenia" została zarejestrowana w KRS 25 kwietnia 2012r. Działamy głownie na terenie województwa mazowieckiego, ale staramy się pomagać zwierzętom z całej Polski. Celem naszej fundacji jest pomoc zwierzętom w potrzebie, szczególnie starym psom.

DLACZEGO STARE PSY?  BO ONE NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY! Właśnie wtedy kiedy najbardziej potrzebują miłości i opieki człowieka, często tracą dom. Starsze psy stają się bezdomne z różnych przyczyn. Wiele z nich trafia do schroniska po śmierci ukochanego pana lub dlatego, że zostały potraktowane przez właściciela jak stara zabawka. W schroniskach nie brakuje tez psów, które spędziły tam większość swojego życia i nigdy nie zaznały domowego ciepła. Gdy stare psy trafią do schroniska mają niewielkie szanse na przeżycie. Polskie schroniska są bardzo przepełnione, większość z nich nie może zapewnić odpowiednich warunków dla starszych psów. Jako słabsze, są źle traktowane przez inne psy, odpędzane od jedzenia, terroryzowane, a nawet zagryzane. Drobne dolegliwości związane z wiekiem w warunkach schroniskowych nasilają się, powodują cierpienie i często przedwczesną, samotną śmierć. Zdarza się, że starsze psy są usypiane, aby zapewnić miejsce młodszym zwierzętom, które mają większe szanse na adopcję.
Ludzie zazwyczaj marzą o słodkim szczeniaczku lub młodym psie, zwierzęta powyżej 7 roku życia są dla nich "niewidzialne". Niestety dla niewielu schroniskowych staruszków udaje się znaleźć nowy dom, większość z nich jest skazana na dożywocie za kratami i samotną śmierć... Dlatego chcemy podjąć trudną walkę o poprawę warunków życia w schroniskach, oraz pokazać ludziom dlaczego warto adoptować starsze zwierzęta.

Nie mamy własnego schroniska, umieszczamy zwierzęta w domach tymczasowych. Naszym marzeniem jest wybudowanie domu spokojnej starości dla bezdomnych zwierząt, niestety na ten cel będziemy potrzebować bardzo dużych pieniędzy.

Zachęcamy do wspierania działań naszej fundacji wszystkie osoby którym nie jest obojętny los starszych zwierząt. Możemy działać tylko dzięki darowiznom ludzi o złotych sercach, każda nawet najdrobniejsza wpłata jest bardzo ważna, bo pomaga nam ratować bezdomne zwierzęta.

---

Zarząd Fundacji :
Lidia Chodniewicz - Prezes Zarządu Fundacji
Joanna Chodniewicz - Wiceprezes Zarządu Fundacji

Rada Fundacji:
Wioletta Kontna
Aleksandra Kuczyńska
Michał Wieczorek

---

Fundacja "Psiegrane Marzenia"
ul. Koryncka 11, 04-686 Warszawa 
KRS: 0000418980 

NIP: 9522119383
REGON: 146111806

Numer rachunku (BOŚ Bank):   
98 1540 1287 2049 5713 2976 0001


kontakt:
psiegrane@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz